top of page

PAR VĒSTURI

Lubānas vīnotava atrodas bijušās Lubānas muižas klētī, savukārt Parka iela bijusi galvenais muižas ceļš. Agrāk - 19. gs. beigās - baronu fon Volfu pārvaldītā Lubānas muiža bijusi platības ziņā lielākā muiža Vidzemē, tāpēc vēl jo lielāks gods, ka no barona glabātuves Parka ielas 6 nams nu pārvērties vīna smaržu un garšu ietītā vīna darītavā.

vesture-2_edited_edited_edited.jpg

PAR VĪNIEM

Mēs esam maza ģimenes vīndarītava ar lieliem mērķiem un aizrautību radīt un darīt. Šeit, izmantojot pasaulē atzītas tradicionālas vīna darināšanas metodes, no Latvijas labumiem – ogām, augļiem un dārzeņa (!) rabarbera - top baltie un dzirkstošie vīni, kā arī kvalitatīvi destilāti.

 

Mūsu mērķis ir radīt kvalitatīvu vīnu īstiem vīna cienītājiem, ko baudīt mājās, restorānos vai vislabāk - kā tūristam, apmeklējot vīnotavu Lubānā. Latvijas augļu un ogu vīnu vērtība ir roku darbs un neparedzamais radīšanas process, bet tieši tā var iegūt vīnus ar īsto Latvijas garšu. 

  

 Un vēl mums ļoti bieži patīk pabeigt savu sakāmo ar pašu radītu vārdu - Vīno!

Tas apvieno "priekā" un "lai top".

vina-daritava-degustacijas-vindaris-web.jpg

PAR CILVĒKIEM

Ideja par vīna darīšanu Oskaram radās 2009.gadā, kad vasarā ogu raža bija tik bagātīga, ka to nebija kur likt. Tad viņam atmiņā atausa fakts, ka padomju laikos vectēvs bija gatavojis vīnu, un receptes tika pierakstītas uz skapja durvīm. Dārgumu meklētāja gars nav ļāvis likties mierā un nu tikai bija jāatrota piedurknes, lai ķertos pie darba. Aizrautība un ģimenes vērtības vīnotavā ir cieņā, tāpēc arī Oskara sieva Tija vienmēr ir lietas kursā par to, kas notiek vīnu pasaulē.

BRAUC CIEMOS!

Mums patīk ciemiņi, piesakies Lubānas vīnotavas apskatei, sarunai ar vīndari Oskaru Žvaginu un degustē vīnus bijušajā muižas klētī! Uz tikšanos! 

bottom of page